Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Pre Season T20 1 10 Oct 20 Southern Spirit
4/122(cc) S Higgins 48*  
def by Northern Power
5/138(cc) J Abel 35 T Smith 27 Z Abel 25  LE Cork 2/10
Tuggerah Regional Sporting Complex (Tuggerah Regional Sporting Complex No.9) 
Pre Season T20 1 10 Oct 20 Lisarow
6/137(cc) J Hopkins 47 R Fenning 41*  R Watson 2/15 JS Sibley 2/21
def Southern Spirit
5/119(cc) D Friend 25  B Lindsay 3/13
Tuggerah Regional Sporting Complex (Tuggerah Regional Sporting Complex No.9) 
Pre Season T20 1 10 Oct 20 Southern Spirit
3/141(cc) LA Bull 52* R Watson 39  BA King 3/26
def Wyong
7/128(cc) CR Becker 35 MG Baldwin 25*  JS Sibley 3/20 R Watson 2/31
Tuggerah Regional Sporting Complex (Tuggerah Regional Sporting Complex No.9) 
First Grade 18 27 Feb 21
6 Mar 21
Narara
237 T Owen 83 JP Smith 50 E Lulham 29  HS Jaenke 4/38 LE Cork 3/41 MR Wright 2/31
and 1/60 KJ Jordan 32*  
def Southern Spirit
82 LM O'Farrell 34  T Owen 5/22 KJ Jordan 3/24
Fagans Park (Fagan Park) 
Second Grade 11 27 Feb 21
6 Mar 21
Southern Spirit
195 J Gerrie 92 S Higgins 46  PJ Anderson 3/64 B Binns 2/11 M Barsing 2/48 SW Hardie 2/49
and 4/60  
def Narara
87 M Cross 27  SA Mahony 5/25 N Grainger 2/8 DA McInnes 2/15
and 166 PJ Anderson 53 RA Gomez 36  DA McInnes 3/19 R Watson 3/47 A Hyland 2/13
Col Gooley Field (Oval No. 1) 
Under 21 - Glenn Rowlands Shield GF 26 Jan 21 The Entrance
4/109(cc) RJ Carr 31*  LE Cork 2/16
def Southern Spirit
9/103(cc) ES Jones 43* LJ Bayliss 29  LM Bailey 3/20 DJ Bennett 3/25
Tuggerah Regional Sporting Complex (Tuggerah Regional Sporting Complex No.9) 
Third Grade 16 6 Mar 21 Wyong
4/273(cc) S Robson 113 K Clouten 58* PJ Slominski 39 BJ Lavin 26  PR Wright 2/41
def Southern Spirit
89  K Clouten 3/17 T Alderson 2/8 HJ Mitchell 2/11 BJ Lavin 2/17
Kanwal Oval 
Male Youth League 9 26 Feb 21
5 Mar 21
Lisarow
136 D Thompson 41 T Searle 35  J Robertson 3/17 FJ Tebbutt 2/11
def Southern Spirit
69 AP Cutting 27  D Thompson 3/2 B Crick 2/3 P Hooke 2/11 MM Kidd 2/22
Bill Sohier Park (Sohier Park No. 1) 
Masters - Over 40s 5 21 Feb 21 Southern Spirit
134 JG Corbett 29  SW Hughes 3/9 JF Rainger 3/14
def by Wyong
5/189(cc) MS Leard 45* PJ Slominski 39 JF Rainger 36 W Rose 31  JG Corbett 3/24
Col Gooley Field (Oval No. 1) 
Fourth Grade 16 6 Mar 21 Southern Spirit
238 BN Weir 142  A Jack 3/25 S Salter 2/35 M Post 2/42 G Binns 2/52
def Narara
194 NT Shetty 43 S Salter 30* JI Monin 28  JF Taylor 4/33 D Edmondson 3/49 JW Higgins 2/17
Col Gooley Field (Col Gooley Field No. 2) 
Fifth Grade 16 6 Mar 21 Southern Spirit
9/82 D Hancock 31  JM Bauer 4/16 BA Howison 3/6
def Lisarow White
10/80  T Fry 5/8
Rogers Park (Oval No. 2) 
Under 16 SF 20 Mar 21 The Entrance
drew Southern Spirit
McKillop Oval (Oval 1) 
Under 12a 16 13 Mar 21 Southern Spirit
106 A Cattley 45  V Thornley 2/12 S Pophale 2/18
def by Wyong
2/109 V Thornley 29  J Dearing 2/35
Col Gooley Field (Col Gooley Field No. 2) 
Under 14c 16 13 Mar 21 Wyong
4/128(cc) VL Scott 32* z kumar 25*  R McInnes 2/9
def Southern Spirit
8/82  K Aiken 3/1 Z Brady 3/11
Kanwal Oval 
Under 11 - South 16 13 Mar 21 Kincumber Renegades
9/142(cc)  B Ramsay 2/18 D Silverstone 2/19
def Southern Spirit
12/117(cc)  A Mutokoyi 2/4 X Dickeson 2/5 J Talbot 2/16
McKillop Oval (Oval 2) 
Eighth Grade PF 14 Mar 21 Warnervale Blue
drew Southern Spirit Purple
EDSACC Ovals (EDSACC North) 
Womens T20 - A Grade 16 6 Mar 21 Lisarow White
2/58  
def Southern Spirit
57 S Oman 41  AJ Cunningham 3/4 S Burkinshaw 2/24
Bill Sohier Park (Sohier Park No.3) 
Womens T20 - B Grade 16 6 Mar 21 Northern Power Orange
6/97(cc) N Menzies 38* S Eggleton 25*  
def Southern Spirit
7/75(cc)  s fenwick 3/11
Halekulani Oval